YBKDER tüzüğü gereğince derneğimize Personel Belgelendirme Kuruluşları ve Mesleki Yeterlilik Sistemi alanında faaliyet gösteren her türlü kurum ve kuruluş üye olabilmektedir.

Derneğimize üye olan tüm belgelendirme kuruluşları dernek tüzüğünde belirtilmiş olan amacı benimsemiş ve tüzükte yer alan diğer dernek kurallarını kabul etmiş sayılır.

Dernek Üyelik Aidatları

Dernek Genel Kurulumuzun kararı ile Dernek Üyeliği giriş aidatı olmayıp, yıllık aidat 1500 TL olarak belirlenmiştir.

Üyelik İçin Gereki Başvuru Evrakları

Belgelendirme kuruluşunuzun YBKDER’e üyeliği için aşağıdaki belgelerin derneğimize ulaştırılması gerekmektedir.

  • Doldurulmuş, antetli kağıdınıza basılmış ve kaşe / imzalanmış dernek üyelik başvuru formu
  • Başvurulan yıl için Dernek Yıllık aidatının ödendiğine dair dekont
  • Belgelendirme Kuruluşunuzun unvanı, yerleşim yeri ve kuruluş belgesi ile Belgelendirme Kuruluşunuzun yetkili organları tarafından yetkilendirilen gerçek kişi de belirtilmek kaydıyla bu konuda alınmış kararın fotokopisi (Karar Örneğini aşağıda verilmiştir)

Hazırlamış olduğunuz belge ve kayıtları bilgi@ybkder.org adresine e-posta ile ve Üyelik Başvuru formunun aslını dernek adresimize posta yolu ile ulaştırınız.

Soru ve görüşlerinizi bilgi@ybkder.org adresinden paylaşabilirsiniz.

İlginiz için teşekkür ederiz.

Üyelik FormuDoldurulmuş, antetli kağıdınıza basılmış ve kaşe / imzalanmış dernek üyelik başvuru formu (Buradan indirebilirsiniz)
Karar Örneği FormuBelgelendirme Kuruluşunuzun unvanı, yerleşim yeri ve kuruluş belgesi ile Belgelendirme Kuruluşunuzun yetkili organları tarafından yetkilendirilen gerçek kişi de belirtilmek kaydıyla bu konuda alınmış kararın fotokopisi (Karar Örneğini buradan indirebilirsiniz)